Затверджені  пропозиції щодо перейменування вулиць селища Королево та населених пунктів Королівської селищної територіальної громади.

Дата: 11.05.2022 12:33

У Королівській селищній раді стартують громадські обговорення щодо перейменування вулиць селища Королево та населених пунктів Королівської селищної територіальної громади.

Спеціальна робоча комісія завершила роботу з перейменування вулиць, назви яких дотичні до історії та культури агресора.

Публікуємо затверджені  пропозиції членів комісії, що згодом будуть винесені на розгляд сесії.

Пропозиції подаються до 5 липня у письмовій чи усній формі за адресою: вул. Центральна № 50 смт. Королево до селищної ради або на електронну пошту: korolevo.sr@ukr.net  із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси, яка їх подає.

Існуюча назва вулиці

перейменована назва вулиці

Обгрунтування

селище Королево

Ватутіна

Юності

Олекси Довбуша

Лідер опришківського руху ХVІІІ століття, приклад незламної волі українського народу до визволення і соціальної справедливості.

Герцена

Теодора Ромжі

Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, професор філософії та духівник Ужгородської духовної семінарії.

Гоголя

Василя Стуса

Український поет, перекладач, публіцист, мислитель, літературознавець, правозахисник, борець за незалежність України у ХХ столітті. За переконання про необхідність збереження й розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської диктатури.

З.Космодем’янської

Ярослава Мудрого

Видатний державний діяч, Великий князь Київської Русі та відомий воєначальник ХІ століття.

Комарова

Л.Толстого

Володимира Великого

Великий князь Київський. Увійшов до історії нашого народу як князь – Святитель, який охрестив Україну-Русь і ввів її в Християнську цивілізацію.

Ломоносова

Лозова

Луначарського

Затишна

Макаренка

Мочарська

Матросова

Михайла Лучкая

Відомий Закарпатський діяч ХІХ століття, український мовознавець, фольклорист та історик.

Вербицького

Український композитор, хоровий диригент, священник УГКЦ, громадський діяч, автор музики державного гімну України «Ще не вмерла Україна»

О.Кошового

Федора Палфія

Уродженець селища Королево, заслужений діяч науки і техніки України, доктор біологічних наук, професор, академік ХХ соліття.

Осипенка

Соборна

Островського

Ігоря Сікорського

Видатний авіаконструктор українського походження.

Павлова

Йосипа Бокшая

Відомий Закарпатський діяч ХХ століття.  Український живописець, педагог, заслужений діяч мистецтв, Народний художник України.

Панфілова

Квіткова

Першотравнева

Травнева

Петрова

Весняна

Пушкіна

Європейська

Руська

Ромська

Суворова

Юрія Чиркова

Уродженець селища Королево, колишній український футболіст та футбольний тренер. Бронзовий і срібний призер першості республіки з футболу.

Терека

Довга

Урицького

Угочанська

Походить від назви історичного Угочанського комітату (адміністративно-територіальної одиниці), початку ХІV-ХХ століть, до складу якого входило селище Королево

Черняховського

Григорія Сковороди

Відомий український діяч, філософ-містик, богослов, поет, педагог.

Чехова

Івана Чендея

Уродженець Закарпаття, український письменник, кіносценарист, лауреат Шевченківської премії. Автор сценарію «Тіні забутих предків» (1964).

Щербакова

Юрія Бобика

уродженець с.Веряця, доцент кафедри акушерства  та гінекології Ужгородського Національного Університету, кандидат медичних наук.

село Вяряця

Чехова

Затишна

село Новоселиця

Сонячна

Вакарова

Ботарська

Берегова

Виноградна

село Сасово

Шкільна

Гагарніа 2

Свободи

село Хижа

Ковпака

Чапаєва

Набережна

село Черна

Вакарова

Дмитра Вакарова

Уродженець с.Іза, Хустського району, Закарпатської області, український поет-антифашист.

Незалежності

Всього: 41 вул.