ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ

Дата: 21.12.2021 13:49

ПАТРОНАТ  НАД   ДИТИНОЮ

Кожна дитина має право зростати в повноцінній сім’ї, виховуватися у належних побутових умовах. Нажаль, наразі  досить багато сімей, в яких діти не мають тих умов, які б могли забезпечити належне виховання, навчання та все те, що необхідне нашому беззахисному маленькому поколінню. Через різні життєві обставини батьки не завжди можуть надати своїм нащадкам гідне зростання, тепло в домі, гарячу їжу і т.д. Інколи таке життя дітей залежить від батьків, бо ті зловживають алкогольними напоями, не хочуть працювати, а інколи жінка залишившись одна із маленькими дітьми не може працювати, бо немає з ким їх залишити. Однак, наразі законодавство дає змогу взяти патронат над дитино на період подолання складних життєвих обставин у сім’ї. Така форма влаштування дає змогу дітям реабілітуватися, а батькам змінити ті чи інші обставини, які призвели до важкого періоду в житті. Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згодою всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатна сім’я – це тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців, однак органом опіки та піклування у разі обгрунтованої необхідності термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя може продовжитися, але не більше ніж до шести місяців.
                Отже, метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення в сім’ю в найкращі умови для дитини.